Akik gyakran járnak éttermekbe, kávézókba vagy bárokba, azoknak biztosan feltűnt, hogy minden helyiség másképp van berendezve és másképp foglalkoznak a vendégekkel. Ez annak tudható be, hogy mindenhol eltérő a bár vagy étterem belsőépítészet és emiatt különböző stílusban történtek a kivitelezések. Az étterem belsőépítészet komoly problémákat okozhat, ha a tulajdonos nem egy profi csapatot fogad fel. A berendezést nem lehet összehasonlítani egy lakás berendezésével.
Ameddig az otthonunkat úgy rendezzük be, ahogy az nekünk jónak tűnik és tetszik, addig az éttermek esetében arra is oda kell figyelni, hogy az a vendégeknek is elnyerje a tetszését. Először is azt kell kigondolni, hogy milyen étteremről van szó, hol helyezkedik el, milyen vendégcsoportot akar kiszolgálni és mennyi a rászánt tőke. Az étterem belsőépítészet embereivel ezeket mind meg kell beszélni és csak azután történhet a tervezés. Amennyiben egy szegényebb negyedben helyezkedik el, akkor nem érdemes puccos helyiséget létrehozni és drága ételeket felszolgálni.
Ha az épület modern stílusban lett építve és úgy is van dekorálva, akkor olyan ételeket is kell főzni, hiszen a vendégek is ezt várják el. Az étteremben egyszerre kell megvalósítani a kényelmet és a megfelelő dizájnt is. Hangulatos kell legyen a világítás és ha van zene, akkor az is. A konyhából kiáramló szagok nem zavarhatják meg a vendégeket, ugyanúgy, mint a zajok sem.
Ez mind az étterem belsőépítészet szakembereinek a feladata. Ilyen helyek építésekor vagy renoválásakor több cég munkásai dolgozhatnak együtt, viszont mindenkinek figyelnie kell a másik munkájára. Egy étterem belsőépítészet tervezőcsapat úgy kell megalkossa a terveket, hogy figyelembe vegye a villany-, vízvezeték és egyéb szerelési munkálatokat, mivel ha nem tudja pontosan, hogy egy fővezeték hol fut, akkor abból később nagy probléma lehet. Ha a munkálatok egyszerre folynak, akkor az étterem belsőépítészet emberei háttérbe kell vonuljanak. A terveket tehát egyeztetni kell a többi szakemberrel is.